کدخبر: 1077 - تاریخ انتشار: ٢٩ فروردين ١٣٩١، ١١:٢٢

استاندار اصفهان با بیان اینکه در روزهای گذشته خبر جیره بندی آب به نقل از برخی افراد در رسانه های استان منتشر شده است، گفت: این خبر صحت ندارد.

علیرضا ذاکر اصفهانی در گفت و گو ایرنا،به افرادی که این مطالب را مطرح می کنند، توصیه کرد که اجازه بدهند مسوولینی که شناخت دقیقی به این مسایل دارند اظهار نظر کنند.

ذاکر اصفهانی اظهار داشت: هر گونه اظهارنظری در این زمینه می تواند مشکلات روحی و روانی زیادی را برای مردم ایجاد کند.

وی به مردم و خبرنگاران توصیه کرد: اطلاعات دقیق در باره آب را از اداره کل مدیریت بحران استانداری اصفهان جویا شوند و پاسخ سووالات خود را دریافت کنند.

استاندار اصفهان با یادآوری اینکه آب در اصفهان جیره بندی نمی شود، گفت:مردم باید در استفاده بهینه از این نعمت خدادادی صرفه جویی کنند.

ذاکر اصفهانی با بیان اینکه در یکسال گذشته بیش از 200 جلسه در مورد خشکسالی و کمبود آب در ستاد مدیریت بحران استانداری و چند همایش علمی تشکیل شده است،گفت:در این جلسات و همایش ها برای مدیریت بحران آب استان راهکارهای خوبی ارایه شده است.

ذاکر اصفهانی گفت:رضایت نسبی بخشهای مختلف ذینفع از جمله کشاورزان استان شاهدی آشکار بر این ادعاست.

ذاکر اصفهانی از رهاسازی آب برای کشت بهاره غلات کشاورزان در سالجاری خبر داد و گفت: این امر با ریسک پذیری زیاد انجام شد.

استاندار اصفهان به بارندگی اخیر در این استان اشاره و تصریح کرد: در آران بیدگل، کاشان و اردستان نگران کمبود آب بودیم که بارندگی های اخیر این مشکل را مرتفع کرد.

ذاکر اصفهانی میزان بارندگی در شهرستان اردستان را 60 میلیمتر عنوان و اضافه کرد: خشکسالی های اخیر سبب خشک شدن قنوات وچشمه های این شهرستان شده بود که اگر بارندگی اخیر نبود شاهد افزایش تانکرهای آبرسانی به این مناطق بودیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بارندگی های اخیر خسارت کمی را به استان اصفهان وارد کرد، گفت: مدیریت بحران استان هشدارهای لازم را درباره سیل و آبگرفتگی به بخشهای مختلف ذیربط داد.

وی خاطر نشان کرد: در زمان حاضر مدیریت استان درصدد حفظ حیات زنده رود است.

ذاکر اصفهانی همچنین با بیان اینکه تونل خدنگستان در آذرماه سال گذشته به بهره برداری رسید، افزود: هم اینک شاهد انتقال آب از تونل خدنگستان به چشمه لنگان و از آنجا به سد زاینده رود هستیم .

وی با بیان اینکه بخشی از لاینینگ داخلی این تونل باقیمانده است،گفت: به این منظور اعتباری برای تکمیل این تونل در نظر گرفته شده است.

استاندار اصفهان همچنین به تونل سوم کوهرنگ اشاره کرد و گفت: اکنون 62 متر از حفاری آن باقیمانده است.

وی با بیان اینکه روزانه 25 سانتی متر از آن به شیوه سنتی حفاری می شود، ادامه داد: وزارت نیرو و کارشناسان مربوطه بارها اعلام کردند که این تونل در شهریورماه سالجاری به بهره برداری می رسد.

ذاکر اصفهانی افزود: دوستان در سال گذشته در باره زمان بهره برداری این تونل بدقولی نکردند زیرا این تونل با مشکل فیزیکی طبیعی (ریزش) مواجه شد.

استاندار اصفهان اظهار داشت: بهره برداری از این تونل،انتقال یکصد میلیون متر مکعب آب در سال را به استان اصفهان فراهم می سازد.

وی همچنین به آغاز عملیات حفاری و انتقال آب از دریای خزر به سمت کویر مرکزی اشاره و تصریح کرد: روز گذشته رییس جمهور کلید این پروژه ملی را زد که امیدواریم استان اصفهان بتواند از آن بهره برداری کند.

وی اظهارداشت: خشکسالی های اخیر مشکلات متعددی را برای کشور ایجاد کرده است که دولت برای حل این مشکل روی سه موضوع انتقال آب از دریای خزر، دریای جنوب و آب شیرین تاجیکستان کار مطالعاتی انجام داده است .

نظرات کاربران
حمید بخشنده 13ساله: سلام من می گویم بایدجیره بندی برای کسانی باشدکه زیادمصرف می کنند
نام:
پست الکترونیک:
نظر/پیام: