کدخبر: 2207 - تاریخ انتشار: ٢٠ مرداد ١٣٩١، ١٦:٥٩

مهر: مدیر عامل گروه صنعتی گیتی پسند گفت: تحریم های داخلی برای خروج از وابستگی نفتی و تغییر ساختار اقتصادی بیش از تحریم های خارجی است اما باید برای رسیدن به این تغییر ساختار به مرز 5 هزار میلیارد دلار تولید ملی رسید.

 مصطفی وعیدی ظهر چهارشنبه در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با اشاره به تاسیس گروه صنعتی گیتی پسند در سال77 اظهار داشت: این گروه صنعتی در سه بخش تحقیقاتی، صنعتی و اجرا فعالیت دارد که کمیته تحقیقاتی در رشته های شیمی، شیمی عالی، معدنی، الکترونیک، فیزیک، کشاورزی و نانو مسئولیت تحقیق پیرامون موارد دارای قابلیت تولید در کشور و تبدیل به محصول نهایی را دارد.

وی با بیان اینکه اکنون 36 کارخانه تولیدی حاصل این تحقیقات است، افزود: ساختار این کمیته تحقیقاتی با مبحث زایندگی آن مشغول به فعالیت است.

مونتاژ خانه های پیش ساخته شده توسط گروه صنعتی گیتی پسند

وی همچنین از ساخت منازل پیش ساخت در زیر مجموعه گیتی پسند خبر داد و گفت: در یکی از کارخانه های زیر مجموعه گیتی پسند ستون، سقف، دیوار پیش ساخته تولید و مونتاژ می‌شود که 20 درصد در زمان مورد نیاز صرفه جویی و کاهش هزینه در بر دارد.

وعیدی در مورد میزان مقاومت این منازل پیش ساخته گفت: در نظام مهندسی نیز طبق آیین نامه تهیه شده دوام این نوع از ساختمان‌ها تضمین و برآورد شده است که حداقل 50 سال دوام داشته باشد.

مونتاژ منازل پیش ساخته گیتی پسند در کشور عراق و الجزایر

مدیر عامل گروه صنعتی گیتی پسند افزود: این خانه های پیش ساخت با یک میلیون واحد ساختمانی و 50 میلیون دلار ارز آوری در کشورهای الجزایر و عراق ساخته می‌شود.

وی یکی از مهم‌ترین اقدامات این گروه صنعتی را ورود به روش آبیاری نوین در کشاورزی دانست و گفت: با توجه به اینکه 80 درصد آب مصرفی توسط بخش کشاورزی مصرف می‌شود با این روش جدید آبیاری قطره ای 98 درصد صرفه جویی در آب داشته‌ایم.

وعدی گفت: گروه صنعتی گیتی پسند ظرفیت 5 هزار تن لوله آبیاری قطره‌ای در روز را دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مواد اولیه تولیدی توسط خود این گروه صنعتی تأمین می‌شود، افزود: به تازگی در صدد بهره برداری از معادن روی و مس هستیم که طی دو سال آینده در ظرفیت تولید این دو محصول افزایش پیدا می‌کند.

مدیر عامل گروه صنعتی گیتی پسند ادامه داد: طرح‌های گروه صنعتی گیتی پسند به صورت زنجیره‌ای است و اگر تمامی مواد اولیه تأمین شود، نیاز کامل این گروه صنعتی از دوران کشور تأمین می‌شود.

وی از تأمین 80 درصدی نیاز ساختمانی توسط گروه صنعتی گیتی پسند خبر داد و تصریح کرد: بزرگترین کارخانه سنگ مصنوعی خاورمیانه در میمه در حال ساخت است.

وعیدی اضافه کرد: تولید لوله های ساختمانی نیوپایپ با ظرفیت تولید و توان روزانه 350 میلیون متر در سال  از مهم‌ترین خط تولیدی یکی از کارخانه جات گیتی پسند است.

وی تاکید کرد: کیفیت در حد اروپا، قیمت زیر بازار جهانی و مشتری مداری بزرگ‌ترین هدفی است که گروه صنعتی گیتی پسند دنبال می‌کند.

مدیر عامل گروه صنعتی گیتی پسند همچنین در مورد سال تولید ملی و حمایت از سرمایه داخلی گفت: تولید ملی باید شاخص داشته باشد، چرا که اگر شاخصی وجود نداشته باشد نمی‌توان به اهداف تولید ملی رسید.

وی ادامه داد: اگر مسائل و مشکلات داخلی در کشور از نظر حمایت‌های مالی تأمین شود، تولید ملی خود را به مرز 5 هزار میلیارد دلار و نیز ایجاد اشتغال 10 میلیون نفر می‌رسانیم.

وعیدی افزود: در کشوری مانند ایران که از تمام منابع خدادادی بهرمند است، برنامه‌ریزی برای بستر سازی واقعی تولید نه ‌تنها پیچیده نیست بلکه بسیار هم ساده است.

وی با اشاره به پاره ای از مشکلات مالی و بحث ورشکستگی برخی از کارخانه های گیتی پسند، ادامه داد: یکی از مشکلات ما حساب‌های ال سی است که در ایران باید تولید‌کننده در ابتدا پول را به این حساب ریخته و پس از آن اقدام به واردات محصول خود کند و این در حالی است در کشورهای دیگر برای حمایت از تولید داخلیشان عکس این قضیه را مشاهده می‌شود.

مدیر عامل گروه صنعتی گیتی پسند گفت: نکته‌ای که در حال حاضر با آن مواجه هستیم بستن ال سی های داخلی است که دست و پای تولید‌کننده‌های کشور را بسته و جالب اینکه این موضوع در سال جهاد اقتصادی صورت گرفته است.

وی همچنین در مورد تامین مواد اولیه گفت: در کشور مواد اولیه "پ پ" تولید می شود که ماهانه 300 هزار تن مصرف می شود که پس از آن مواد اولیه فویل و آلومینیوم را داریم که هنوز وابستگی از این خارج کشور وجود دارد.

سپرده های مردم کارخانه شده و فعلا قابل پرداخت نیست

وعیدی ادامه داد: قرار بود بانک مرکزی جمهوری اسلامی طی مذاکرات متعددی که داشتیم 8 میلیارد تومان وام دهد که عملا این تعهد را پس از مدتی رد و هنوز تا این لحظه نیاز به بخش اولیه مواد با این اعتبار تامین نشده است.

مدیر عامل گروه صنعتی گیتی پسند تاکید کرد: باید از خط وابسته به نفت عبور کرد و وارد موارد صادرات با استفاده از ظرفیت های جدید تولید از جمله ساخت خانه های آماده برای کشورهای متقاضی شد، چرا که با این ظرفیت تولید نیازی دیگر به صادرات نفت و مشتقات آن نیست.

وی در مورد در خواست سرمایه گذاری مردمی با توجه به زمزمه های ورشکستگی گفت: پول مردم به صورت سرمایه در کارخانه موجود است و مثبت هم هست، اما در حال حاضر قابل پرداخت نیست.

نظرات کاربران
: تا ما باشیم که دیگه به پدرمون هم اعتماد نکنیم چقدر ساده لوح هستیم حال عجز و لابه هم تاثیری نداره مرد و مردونه پاشید بریم همگی با هم از دستشون شکایت کنیم تحصن کنیم بالاخره باید کاری کرد کسی حال ما را نمی فهمه باید خودمون به فکر خودمون باشیم
مهدي: مهدي:اگر مسولين به فكر مردم هستند بايد كليه اموال شركت را مصادره كنند و به مزايده بگذارند(شايد زورشان به شركت گيتي پسند نمي رسد....)
علی: تو رو خدا تو این مملکت اسلامی یکی پیدا بشه پول ما مردم بدبخت را از افراد کلاهبردار بگیرد من وام گرفته ام و در این شرکت سرده گذاری کرده ام و الان حدود 5 ماه است که نه سود پولم را گرفته ام و نه اصل پولم رامی دهند.
محمد: اگه ميخايدبدونيدي سرچهارراه پليس بزنيدببينيداين حاجيهاوتوليدكننده هاي نمونه باپول مردم دارندچيكارمي كنند جالب اينجاست اين مطبوعات صداي اون سردنياراميشنوندولي صداي هموطناي مظلوم خودشونانزديك به دهاهزار سرمايه گذاربدبختا نميشنوندوسكوت كرده اند
حسین: اینا نمیدونن چی داره به سر مردمی که اینجا سرمایه گذاری کردن میاد بابا زندگی من رو این سود پول میچرخید الان من با ماهی 100 هزار چجوری شکم 4 نفرو سیر کنم ...
نام:
پست الکترونیک:
نظر/پیام: